Kam na výlet 2. časť

Publikované: 17.mája 2022 | Doba čítania: 7min

Druhú časť tipov na cyklovýlet venujeme našim susedom – Rakúsku. Cestovanie do tejto krajiny je veľmi populárne, nakoľko je to pre Slovákov blízko a Rakúsko má turistom čo ponúknuť. Boli ste niekedy na cyklovýlete v Rakúsku? Možno si vyberiete z nasledujúcich trás a rozhodnete sa kam pôjdete na výlet. Priblížime vám trasy, ktoré sú pri riekach a jazerách. Spoznáte tak nádherné trasy späté s prírodou.

Dunajská cyklotrasa

Najznámejšia a najobľúbenejšia zo všetkých rakúskych cyklotrás vedie pozdĺž rieky Dunaj,
ktorá tečie od jej prameňa v nemeckom meste Donaueschingen, až po ústie do Čierneho mora. Prvým cyklo zážitkom na rakúskom území je Schlögener Schlinge – slučka, kde sa Dunaj točí o 180 stupňov.

Ďalej sa cyklotrasa vinie pôsobivou krajinou, ako je romantická oblasť Wachau s pôvodnými vinárskymi mestečkami a cestou míňa aj množstvo kultúrnych pamiatok. Na tejto cyklotrase môžete vidieť aj mesto Linz, skanzen Keltská dedina, lodné mestečko Grein, archeologický park Carnuntum a iné.

Burgenland

Cyklotrasa okolo jazera Neusiedler See je obľúbená hlavne rodinami s malými deťmi vďaka malým výškovým rozdielom a taktiež vďaka nádhernému výhľadu na jazero. Vedie okolo najväčšieho stepného jazera v strednej Európe, ktoré spája Burgenland s Maďarskom a patrí k pamiatkam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. 

Na východnej strane jazera vedie trasa čiastočne cez Národný park Neusiedlersee-Seewinkel,
kde môžu návštevníci na soľných jazierkach a vlhkých lúkach pozorovať viac ako 300 druhov vzácnych vodných vtákov. Na tejto cyklotrase si nenechajte ujsť historické centrum mesta Rust a vínne pivnice v mestečkách Purbach a Breitenbrunn.

Dolné Rakúsko

Táto oblasť ponúka množstvo pekných cyklotrás. Môžete si napríklad urobiť cyklovýlet pozdĺž rieky Piesting. Nájdete tu malebné oblasti lužných lesov, tienisté miesta na oddych, očarujúce štrkové pláže. Toto nádherné údolie Piestingtal už v minulosti inšpirovalo množstvo maliarov v ich dielach.

Cyklotrasa Kamp-Dyje-Morava-Radroute je dlhá 420 kilometrov. Vedie najkrajšími oblasťami regiónov Waldviertel a Weinviertel. Na tejto trase nájdete malebné vinárske oblasti, Národný park Thayatal, množstvo hradov, zámkov, ruín, kláštorov a múzeí.

Od časti Viedne – Inzersdorf vedie trasa EuroVelo 9 ako cyklotrasa Thermenradweg pozdĺž bývalých viedenských lodných kanálov. Táto trasa vedie popri známych vinárskych mestečkách Guntramsdorf, Gumpoldskirchen, Baden a Bad Vöslau.

V mestečku Traismauer an der Donau má cyklotrasa Traisental-Radweg svoj začiatok. Je dlhá 111 kilometrov a vedie vedľa pohoria Traisen až po Mariazell. Skutočne náročná je až posledná etapa od Kernhofu. Do tejto časti je cyklotrasa vhodná aj pre deti.

Rakúsko je plné pekných cyklotrás. Cyklotrasy, ktoré sme vám priblížili v tomto článku, sa nachádzajú blízko našich hraníc a bola by škoda nenavštíviť ich. Ak sa vám zapáči cyklistika v Rakúsku, odporúčame vám vyskúšať aj ďalšie cyklotrasy v krajine.

Navigácia
Close

Môj Košík

Close

Wishlist

Naposledy zobrazené

Close

Radi vás tu vidíme!

Heslo vám bude odoslané na vašu e-mailovú adresu.

Vaše osobné údaje budú použité podľa pravidlá ochrany súkromia.

Máte už účet ?

Close

Close

Kategórie