Kam na výlet 1. časť

Publikované: 19.apríla 2022 | Doba čítania: 7min

Blíži sa víkend a vy premýšľate kam na výlet? Alebo si vravíte, že už ste boli snáď všade? Vedora sa vám pokúsi trošku uľahčiť túto zložitú otázku a predstaví vám zaujímavé cyklotrasy, ktoré rozhodne stoja za pozornosť.

Cyklotrasy na Slovensku sú rôznorodé, mnohé prechádzajú nielen zaujímavým prostredím, ale aj okolo prírodných úkazov, historických a kultúrnych pamiatok. Určite je z čoho vyberať a každý si príde na svoje. Či sa už na výlet chystajú rodiny s detičkami alebo skúsení cyklisti, ktorí vyhľadávajú výzvy v podobe náročných či dlhých trás, pre každého máme niečo.

Cyklotrasa Zlaté Moravce – Topoľčianky – Hrušov

Táto trasa je dlhá približne 20 km určená predovšetkým cestným bicyklom. Trasa nie je náročná a je krásnym, ale aj zaujímavým a poučným výletom pre celú rodinu.

Začína sa v meste Zlaté Moravce a po modrej značke pokračuje cez Topoľčianky do Skýcova. Tesne pred koncom má  cyklotrasa zaujímavú odbočku. Nájdete na nej zrúcaninu hradu Hrušov z 13. storočia, ktorý sa nachádza na území obce Hostie. Hrad v tomto storočí slúžil na stráženie obchodnej cesty spájajúcej Požitavie s Ponitrím.

Cyklomagistrála okolo Považského Inovca

Cyklistický okruh začína a končí v Piešťanoch, vedie okolo pohoria Považský Inovec po červenej značke. Trasa je strednej náročnosti a určená MTB bicyklom, pretože, viac ako polovica trasy vedie lesom a nespevnenými cestičkami. Má úctyhodných 126 km, čo z nej robí jednu z najdlhších cyklotrás Slovenska.

V okolí cyklomagistrály je množstvo zaujímavých miest, ktoré rozhodne musíte vidieť. V blízkosti trasy nájdete jaskyne, rozhľadne, hradiská. Nájdeme tu tiež množstvo vedľajších cyklotrás a dokonca aj dva bike parky.

Zaujímavosťou tejto trasy je, že prechádza troma krajmi – Trnavským, Trenčianskym a Nitrianskym krajom.

Cyklookruh Zástranie

Cyklookruh začína v časti Žiliny – Zástranie. Pokračuje do obci Radoľa v blízkosti Kysuckého Nového Mesta, v ktorej sa nachádza kaštieľ Radoľa patriaci medzi najstaršie historické objekty na Kysuciach. Trasa sa následne opäť vracia do Žiliny do časti Zástranie.

Trasa je strednej náročnosti, pre cyklistov bude príjemným zážitkom a určená hlavne MTB bicyklom. Po zelenej značke, ktorou je označený tento cyklookruh prejdete 22km.

 

Pevne veríme, že vaše rozhodovanie kam na výlet je o čosi ľahšie.

Týmto výberom cyklotrás rozhodne nekončíme, sledujte stránku www.vedora.com pravidelne. Nájdete na nej tipy na výlet, a mnohé iné inšpiratívne nápady a rady.

Navigácia
Close

Môj Košík

Close

Wishlist

Naposledy zobrazené

Close

Radi vás tu vidíme!

Heslo vám bude odoslané na vašu e-mailovú adresu.

Vaše osobné údaje budú použité podľa pravidlá ochrany súkromia.

Máte už účet ?

Close

Close

Kategórie