Batoh, pomocník každého cyklistu

Publikované: 25.marca 2022 | Doba čítania: 4min

Cyklistický batoh je praktickou pomôckou každého cyklistu. Dokáže uľahčiť a spríjemniť jazdu na bicykli. Viete ako si vybrať ten správny?

Cyklistické batohy majú vlastnosti, ktoré sú prispôsobené pohodlnému používaniu. Sú nimi:

• Sú navrhnuté tak, aby neobmedzovali cyklistu v pohybe
• Ich tvar je špeciálne prispôsobený tvaru chrbtice
• Vyrábajú sa z odľahčených materiálov
• Mnohé sú odolné voči dažďu a odretiu
• Obsahujú popruhy na upevnenie v hrudnej a bedrovej časti,
   čo umožňuje pohodlnú jazdu aj v nerovnom teréne bez toho, aby vak na chrbte skákal

Dôležitý parameter pri výbere je správna VEĽKOSŤ

Malý – jeho objem je od 0,25 do 10 l. Okrem základných vecí ako voda, kľúče, peňaženka a malá desiata sa doňho viac nezmestí, preto je vhodný na krátke výlety, kde viac nepotrebujete.

Stredný – objem 10 až 20 l. Je vhodný na celodenný výlet. K základnej výbave môžete pribaliť napríklad tričko, bundu alebo iné náhradné oblečenie.

Veľký – objem 20 až 30 l. Do takéhoto batohu sa môžete zbaliť aj na niekoľko dní. Pri rodinných výletoch môžete zabaliť veci pre viac členov do jedného batohu.

Ďalšie parametre, ktoré vám pomôžu s výberom, sú rôzne VYLEPŠENIA

Vodný vak – výborná alternatíva fliaš, hlavne kvôli väčšiemu objemu, ktorý sa pohybuje od 1,5 do 3 l. Niektoré batohy ho majú v základnej výbave, iné majú naň len vyhradenú priehradku a musíte si ho zakúpiť zvlášť. Hadička je vyvedená cez otvor na to určený tak, že zips nemusí byť pootvorený. Môžete sa tak napiť kedykoľvek počas jazdy bez toho, aby ste sa museli načahovať do ruksaku. Super je aj čistiaci set na vak, s ktorým si viete uľahčiť jeho čistenie.   

Reflexné prvky – čo sa týka bezpečnosti, byť viditeľný na ceste je veľmi dôležité. Existujú tzv. blikačky alebo svetielka, ktoré si viete pripevniť na batoh. Taktiež môžete použiť klasické reflexné pásky a odrazky, vďaka ktorým vás ostatní včas uvidia. Ak má batoh všité reflexné prvky, budete viditeľní aj bez dodatočných reflexných prvkov.

Posledný dôležitý parameter, ktorý si priblížime, je OCHRANA

Odolnosť proti dažďu – batoh odolný proti vode vydrží slabší dážď alebo prehánky. Ak chcete mať lepšiu ochranu pred dažďom, siahnite po vodotesnom. Ďalšou alternatívou je ochranný plášť, ktorý udrží váš batoh v suchu a ochráni ho aj pred znečistením. Jednoducho ho natiahnete na celý povrch batoha.

Niektoré, väčšinou horské cyklistické batohy majú v sebe zabudovaný protektor, ktorý chráni chrbticu pri páde z bicykla. Toto je tiež dôležitým parametrom pri výbere.

Dúfame, že sme vám s výberom pomohli a vyberiete si pohodlný a účelný batoh, ktorý vám bude dobre slúžiť na vašich cyklovýletoch.

Navigácia
Close

Môj Košík

Close

Wishlist

Naposledy zobrazené

Close

Radi vás tu vidíme!

Heslo vám bude odoslané na vašu e-mailovú adresu.

Vaše osobné údaje budú použité podľa pravidlá ochrany súkromia.

Máte už účet ?

Close

Close

Kategórie